Windykacja online – kto może się na nią zdecydować?

Szybka Faktura 22/11/2021 brak odpowiedzi
 

W ostatnich latach można zauważyć rozwinięcie usług online. Praktycznie każdą rzecz można załatwić zdalnie, bez potrzeby wychodzenia z domu. Dostępne są usługi, o których wcześniej nigdy byśmy nie pomyśleli, że będzie można z nich skorzystać przez Internet. Alternatywą dla tradycyjnej windykacji stała się tak zwana windykacja online. Czym właściwie jest i kto może się na nią zdecydować? Czy jest to forma, z której warto skorzystać?

Windykacja online – pierwszy krok

Na rynku istnieje kilka firm, które oferują windykację online. Ich oferty różnią się od siebie zakresem usług. Jednak wszystkie firmy działają w oparciu o specjalne serwisy lub platformy internetowe, gdzie należy postawić ten pierwszy krok. Ponieważ współpraca z potencjalną firmą odbywa się online, obowiązkowe jest zarejestrowanie konta na dedykowanej stronie. Zazwyczaj jest to koniec formalności. Nie musisz jeździć na spotkania do siedziby, jak to zazwyczaj bywa w przypadku tradycyjnej formy windykacji. Nie musisz również przesyłać dodatkowych dokumentów ani składać podpisów. Zlecasz odzyskanie pieniędzy za faktury bezpośrednio w systemie.

Działania ekspertów w zakresie windykacji online

W zależności od wybranej firmy dalsze usługi mogą się różnić. W niektórych przypadkach są to tylko działania doradcze, co oznacza, że będziesz musiał samodzielnie przeprowadzić windykację online. Po rejestracji i dodaniu zaległej faktury otrzymasz kilka porad, co należy zrobić, aby odzyskać pieniądze. Kilka firm oferuje wysyłanie specjalnych wezwań do zapłaty. Jest to sygnał dla dłużnika, że podjąłeś współpracę z prawnikami.

Dostępne są również narzędzie, które śledzą płatności ze wszystkich faktur. Nie jest to typowa usługa windykacji online, jednak często bardzo przydatna. Przed zbliżającym się terminem płatności Twój klient otrzymuje wiadomość e-mail oraz SMS z przypomnieniem. Może to w znacznym stopniu zmniejszyć opóźnienia w zrealizowaniu przelewów.

Są również firmy, które wykonają cały proces za Ciebie. Eksperci w szybkafaktura.pl negocjują szybką spłatę Twoich należności. Wykorzystują do tego skuteczne i sprawdzone sankcje. W ramach oferty przeprowadzane są negocjacje telefoniczne, wysyłane przypomnienia SMS, wysyłanie wezwań do zapłaty oraz kampanie e-mailingowe, które mają przyspieszyć zapłatę. Możesz również liczyć na dodanie dłużników do KRD BIG S.A oraz wystawienie długu na giełdzie wierzytelności. Prowadzone są również windykacje terenowe, co jest rzadkością w ofertach firm. Jeżeli dojdzie do wystawienia oferty sprzedaży długu, to profesjonaliści zajmą się pozycjonowaniem oferty, aby była widoczna w Google.

Wszystko na korzyść klienta

Ważnym aspektem jest, że w szybkafaktura.pl płacisz tylko za sukces. Jeżeli nie uda się odzyskać Twoich pieniędzy – opłata nie zostanie pobrana. W efekcie nic nie ryzykujesz, lecz możesz jedynie odzyskać swoje zaległe należności.

Windykacja online – dla każdego

Windykacja online to usługa, która ma pomóc przedsiębiorcą w szybkim odzyskaniu należności. Z takiej formy powinny skorzystać osoby, które chcą mieć spokojną głowę i bez zbędnych formalności odzyskać swoje pieniądze. Jednak bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią firmę do współpracy.

Wystawiaj faktury w naszym systemie

Wypróbuj przez 45 dni za darmo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *