4 sytuacje, w których warto skorzystać z windykacji online

Szybka Faktura 13/08/2021 brak odpowiedzi
 

Nieterminowa spłata długów to problem, z którym borykają się zarówno mniejsze, jak i większe przedsiębiorstwa oraz osoby fizyczne. Wiele z nich liczy na możliwość dogadania się z dłużnikiem. Bywa jednak, że jest to niemożliwe. W jakich sytuacjach warto skorzystać z windykacji online?

Windykacja online

Windykacja online to możliwość egzekwowania należności całkowicie online. Specjalne platformy internetowe umożliwiają wgranie dokumentów dotyczących sprawy: umowy, faktury VAT i rachunków, które są weryfikowane i przekazywane specjalistom. Cały proces przebiega zdalnie. Firma windykacyjna kontaktuje się z dłużnikiem w celu ustalenia harmonogramu spłaty długu, a jeśli zajdzie taka konieczność, kieruje sprawę do sądu. Na podstawie wyroku może podjąć działania komornicze. Zakres działania firmy ustala umowa. Kiedy warto ją podpisać?

Brak czasu a windykacja online

Rozważmy następujący przykład. Pan Jan sam prowadzi dużą firmę. Ma mnóstwo spraw na głowie i zawsze jako ostatni kończy pracę. Wydaje się, że nawet jednodniowa nieobecność właściciela jest odczuwana. Mimo starań, które wkłada w prowadzenie firmy, pojawiają się problemy z płynnością finansową. Dłużnicy wciąż zwlekają z zapłatą, a trzeba przecież zakupić nowe materiały do firmy.

Brak czasu powoduje, że pan Jan nie może wybrać się do firmy windykacyjnej w godzinach jej otwarcia. Wtedy z pomocą przychodzą całodobowe firmy oferujące windykację online. Wieczorem, po powrocie do domu, pan Jan może na spokojnie poszukać wymaganych dokumentów i wgrać je do systemu. Bez zbędnych dokumentów i czekania w kolejce.

Duży wybór firm z windykacją online

Pani Ania jest właścicielką firmy działającej w małej miejscowości. Jej dłużnik od dłuższego czasu obiecuje zwrócić zaległą kwotę, jednak jego słowa pozostają bez pokrycia. Pani Ania decyduje się więc na skorzystanie z usług firmy windykacyjnej. W jej okolicy działa jednak niewiele takich firm, a żadna z nich nie budzi zaufania wierzycielki.

W Internecie dostępnych jest coraz więcej firm oferujących usługi windykacyjne online. Pani Ania ma możliwość wybrania tej, która najbardziej jej odpowiada. W prosty sposób rozpoczyna postępowanie windykacyjne, wgrywając dokumenty z domu. Wie, że jej sprawa jest w dobrych rękach.

Pobyt za granicą a windykacja online

Pan Krzysztof przebywa za granicą, podczas gdy jego firma w Polsce zmaga się z problemami finansowymi. Przyjazd nie wchodzi w grę. Pan Krzysztof musi poszukać firmy, która zajmie się tym na odległość.
Windykacja online to prosty sposób na zainicjowanie postępowania windykacyjnego w trybie zdalnym, bez wychodzenia z domu. Można to zrobić z dowolnego miejsca na ziemi.
Windykacja online – dostosowanie do Twoich potrzeb
Pani Barbara potrzebuje porady związanej z windykacją. Jej syn lubi trzymać rękę na pulsie – chce wiedzieć o każdym kroku podjętym przez wierzyciela. Jej koleżanka również potrzebuje usług firmy windykacyjnej, nie lubi jednak załatwiać spraw osobiście w urzędach i firmach. Wiąże się to z długim oczekiwaniem. Wszystko załatwia więc przez Internet.
Każde z nich może skorzystać z windykacji online. Firmy, które oferują tego typu usługi, działają sprawnie i często mają możliwość całodobowych konsultacji czy też powiadamiania o postępach w działaniu. Usługi są spersonalizowane tak, by sprostać oczekiwaniom klienta. To jedna z wielu zalet tego rodzaju windykacji.

Wystawiaj faktury w naszym systemie

Wypróbuj przez 45 dni za darmo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *