E-faktura – 5 powodów, dla których warto z niej korzystać

program do faktur 05/05/2016 brak odpowiedzi
 

Postęp technologiczny służy nie tylko ułatwieniu codziennego życia, ale również usprawnieniu pracy oraz wsparciu w prowadzeniu własnego biznesu. Opracowane programy do księgowania oraz zmiany w prawie, które usankcjonowały te elektroniczne rozwiązania, powodują że obsługa dokumentów finansowych firmy staje się obecnie coraz prostsza. Jednym z jej elementów jest możliwość wystawienia e-faktury, na którą decyduje się coraz więcej przedsiębiorców. Jakie korzyści płyną z takiego rozwiązania? Warto się temu przyjrzeć.

  1. Szybkość. Wystawianie e-faktury jest czynnością bardzo szybką. Wystarczy wprowadzić dane do specjalnego programu, a on utworzy sam fakturę. Jeżeli systematycznie współpracujemy z różnymi kontrahentami, wystawianie e-faktury jest jeszcze prostsze, ponieważ wystarczy z pliku wybrać odpowiednie dane a program sam je podstawi.
  2. Oszczędność. E-faktura to ogromna oszczędność czasu, ale i pieniędzy, których nie trzeba wydawać na drukowanie, papier, tusz czy znaczek i kopertę. Taki dokument można wysłać mailem.
  3. Wygoda. Faktura wystawiana elektronicznie jest wygodna pod wieloma względami. Wygodnie się ją wystawia, wysyła i przechowuje.
  4. Ekologia. Dzięki e-fakturze oszczędzamy papier, a co za tym idzie również drzewa. Podczas produkcji dokumentów papierowych dochodzi do zanieczyszczenia wód i zużywania prądu. Można tego uniknąć przy e-fakturze.
  5. Archiwizacja. Przechowywanie faktury wymaga jedynie miejsca na dysku. Ważne w tym jest jednak jeszcze coś. Znalezienie odpowiedniej faktury w stosie dokumentów papierowych nie jest łatwe. W archiwum elektronicznym wystarczy wprowadzić interesujące dane i poszukiwana faktura natychmiast się znajdzie.

Wystawiaj faktury w naszym systemie

Wypróbuj przez 45 dni za darmo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *