Druk faktury VAT

program do faktur 06/11/2015 brak odpowiedzi
 

Faktura to dokument, który potwierdza transakcje kupna i sprzedaży lub świadczenia usług. Stanowi podstawę rozliczenia między kontrahentami. Najbardziej rozpowszechnionym typem faktury jest faktura VAT, którą wystawiają sprzedawcy będący płatnikami podatku VAT.

Faktura druk to dokument, który zgodnie z przepisami dotyczącymi faktur VAT i sposobu ich wystawiania zawiera różnego rodzaju dane. Należy go przechowywać w firmowym archiwum przez określony ustawowo czas. Do wspomnianych danych należą dane teleadresowe nabywcy i sprzedawcy, imiona i nazwiska lub nazwy firm kontrahentów, numer kolejny faktury i data jej wystawienia, a także nazwa towaru lub rodzaj wykonanych na rzecz klienta usług, cena jednostkowa usług i towarów, ich ilość oraz kwota należności podatku i łączna kwota należności za fakturę.

Faktura druk jest dostępna do pobrania bezpłatnie w Internecie. Można ją wypełnić własnoręcznie, używając w tym celu druków dostępnych w sklepach bądź pobranych w sieci. Prostym rozwiązaniem jest również korzystanie z aplikacji, która została zaprojektowana specjalnie do fakturowania online. Jest wiele programów, które oferują wygodne, szybkie i profesjonalne wystawianie faktur VAT. Osoby, które wybierają opcję faktura druk najczęściej preferują tę opcję, gdyż obawiają się, że nie poradzą sobie z programem do fakturowania lub też popełnią podczas wystawiania faktur błędy, które będą niosły ze sobą konsekwencje finansowe. Warto pamiętać, że niezależnie od opcji, którą wybierzemy, spoczywa na nas obowiązek systematycznego dokumentowania sprzedaży towarów i usług.

Wystawiaj faktury w naszym systemie

Wypróbuj przez 45 dni za darmo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *