OC przedsiębiorcy – czy warto się na nie zdecydować?

Szybka Faktura 19/10/2022 brak odpowiedzi
 

Ubezpieczenie OC to coś, na co decyduje się coraz więcej przedsiębiorców – niezależnie od branży, w której na co dzień działają. Nic w tym dziwnego – stanowi ono skuteczną ochronę przed skutkami podejmowanych decyzji. Co właściwie obejmuje taka polisa i czy warto w nią zainwestować?

OC przedsiębiorcy – co to takiego?

OC przedsiębiorcy, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, chroni firmę przed konsekwencjami konkretnych decyzji i działań. Pozwala ono na pokrycie kosztów związanych ze szkodami wyrządzonymi osobom trzecim – najczęściej w sposób nieświadomy. Mowa zarówno o szkodach związanych z mieniem klienta, jak i z działalnością danego miejsca. Ubezpieczenie OC uwzględnia różnego rodzaju szkody i przydaje się w sytuacji, gdy klienci występują z roszczeniem. Polisa pozwala także ubezpieczyć firmę od włamania czy pożaru. Koszt OC działalności gospodarczej zależy od kilku czynników. To m.in. charakter i wielkość firmy, jej przychody, prawdopodobieństwo wystąpienia szkody czy sam zakres ubezpieczenia. Ceny nie są jednak zbyt wysokie, a biorąc pod uwagę koszty obrony sądowej czy szkody wynikające z nieprawidłowej pracy podwykonawców, ubezpieczenie jest naprawdę opłacalne. Przedsiębiorca zawsze musi mieć na uwadze możliwość popełnienia błędu – np. przez nowego, niedoświadczonego jeszcze pracownika. Dzięki wykupionej polisie nie trzeba martwić się o konsekwencje takich działań.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – w których branżach jest niezbędne?

Istnieją zawody, których przedstawiciele są zobowiązani do posiadania polisy OC. Jedną z branż, w których okaże się ona niezbędna, jest branża budowlana. Ubezpieczenie muszą posiadać także lekarze, księgowi, prawnicy czy rzeczoznawcy majątkowi. Ponadto powinni pomyśleć o nim pośrednicy i zarządcy nieruchomości, komornicy sądowi czy osoby organizujące imprezy masowe. W każdej z tych branż charakterystyczne są różne szkody – jeżeli jednak wystąpią i będą wynikać z zaniechania któregoś z przedsiębiorców, poszkodowany klient otrzyma odszkodowanie.

Dlaczego warto zdecydować się na OC przedsiębiorcy?

Polisa OC przedsiębiorcy stanowi dla niego skuteczne zabezpieczenie w wielu przypadkach. Nie tylko chroni ona finanse przedsiębiorstwa, ale i zapewnia jego ochronę prawną. Co więcej, inwestując w ubezpieczenie OC, firma buduje swój wizerunek – zazwyczaj takie organizacje są postrzegane jako godne zaufania. Większość towarzystw ubezpieczeniowych bierze pod uwagę indywidualne potrzeby danego przedsiębiorstwa oraz jego sytuację – dzięki temu możliwe jest dopasowanie ochrony do konkretnej branży. Jeżeli przedsiębiorca zdecyduje się na polisę OC, to towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa koszty ewentualnych rozpraw sądowych – a warto wiedzieć, że nie są one niskie. Dzięki temu firma nie ryzykuje bankructwem czy – w najgorszych sytuacjach – upadkiem. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to bez wątpienia gwarancja poczucia bezpieczeństwa podczas świadczenia usług!

Wystawiaj faktury w naszym systemie

Wypróbuj przez 45 dni za darmo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *