Dane firmowe w chmurze – podstawowe informacje

Szybka Faktura 09/03/2023 brak odpowiedzi
 

Wdrożenie w przedsiębiorstwie rozwiązania chmurowego i przechowywanie w nim firmowych danych niesie za sobą wiele korzyści. Wpływa ono m.in. na produktywność oraz wydajność firmy i ułatwia zarządzanie organizacją. Czy gromadzenie danych w chmurze jest opłacalnym rozwiązaniem i co warto o nim wiedzieć?

Przechowywanie danych firmowych w chmurze

Chmura pozwala na gromadzenie wielu firmowych danych w jednym miejscu. Są one wówczas dostępne dla uprawnionych użytkowników z dowolnego miejsca i o dowolnej porze – to dobry wybór zwłaszcza w organizacjach, w których większość pracowników wykonuje obowiązki zdalnie. Aby dotrzeć do konkretnych informacji, potrzebne jest w tym przypadku wyłącznie urządzenie z dostępem do Internetu. Rozwiązania chmurowe dla firm to wyjątkowo opłacalne i wygodne rozwiązanie, na które zaczyna decydować się coraz więcej polskich przedsiębiorstw.

Dane firmowe w chmurze a ich bezpieczeństwo

Firmowe dane przechowywane w szyfrowanej chmurze są skutecznie chronione – to jeden z najbezpieczniejszych sposobów na ich gromadzenie. O ich prywatność i ochronę dbają dostawcy usług, regularnie zwiększając zabezpieczenia i korzystając z oddalonych od siebie serwerowni. W celu ochrony danych w chmurze wykorzystuje się także tzw. firewalle, które na bieżąco kontrolują ruch sieciowy. Dostęp do danych mają wyłącznie uprawieni użytkownicy, a ryzyko ataków hakerskich jest minimalne.

Chmura w przedsiębiorstwie – dlaczego warto ją wprowadzić?

Przechowywanie firmowych danych w chmurze wiąże się z szeregiem korzyści dla całego przedsiębiorstwa. Przede wszystkim, rozwiązanie to pozwala na łatwy i bieżący dostęp do niezbędnych informacji – niezależnie od pory ani miejsca, w którym przebywają pracownicy. Co więcej, przechowywane w chmurze dane firmowe są odpowiednio zabezpieczone – zarówno przed osobami trzecimi czy atakami hakerskimi, jak i przed zagubieniem bądź zniszczeniem. Rozwiązania chmurowe znacząco ułatwiają wymianę informacji. Automatyzują one również wiele procesów firmowych, wpływając jednocześnie na tempo pracy i umożliwiając pracownikom skupienie się na kluczowych obowiązkach. Chmura pozwala ponadto na oszczędność przedsiębiorstwa – nie ma bowiem konieczności wynajmowania dużych przestrzeni służących jako firmowe archiwa. W związku z wprowadzeniem w organizacji chmury, aby odnaleźć konkretny dokument lub dane, nie trzeba także przeszukiwać wielu teczek, segregatorów i szuflad. Wszystkie dane gromadzone są w jednym miejscu – ich wyszukiwanie jest wyjątkowo proste. Korzystanie z chmury sprawia, że firma nie musi inwestować w drogie oprogramowanie ani sprzęt – dostęp do danych jest możliwy przy użyciu dowolnego urządzenia, z niemal każdego miejsca na świecie. Chmura znacząco minimalizuje także ryzyko błędów – popełnianych zarówno przez człowieka, jak i przez sam system. Ponadto umożliwia ona instalację wszystkich niezbędnych do pracy aplikacji w jednym miejscu.

Wystawiaj faktury w naszym systemie

Wypróbuj przez 45 dni za darmo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *