Faktury korygujące wzór

program do faktur 06/11/2015 brak odpowiedzi
 

Faktury korygujące wzór – te słowa wpisują w wyszukiwarkę każdego dnia tysiące osób, które stwierdziły, że niestety, popełniły błąd wystawiając fakturę. Jak wiadomo, błędnie wystawione dokumenty wiążą się z konsekwencjami podatkowymi, a można ich uniknąć wystawiając faktury korygujące.

Zgodnie z ustawą, faktury korygujące powinny zawierać podstawowe informacje, które znajdują się w zwykłej fakturze VAT. Oprócz tego korekta musi zawierać informacje dotyczące rozróżnienia stawek i ilości towarów bądź usług przed i po korekcie. Trzeba zatem umieścić w niej cenę towaru przed i po korekcie oraz cenę netto, również przed i po korekcie. Pamiętajmy o wartości sprzedaży brutto i odpowiednich stawkach podatkowych. Na koniec – podpisy sprzedawcy i nabywcy.

Faktury korygujące wzór – znajdujemy je w Internecie, ale możemy również wystawić taki dokument wypełniając szablon w Excelu lub Wordzie. Możemy również skorzystać z programów do wystawiania faktur. Jest to o tyle wygodne, że jeśli korekta dotyczy dokumentu wystawionego wcześniej właśnie przy użyciu tego programu, dane uzupełnione zostaną automatycznie, a zadaniem użytkownika będzie jedynie prawidłowe uzupełnienie części ‘po korekcie’.

Faktury korygujące wzór możemy wygenerować dla przykładu, jeśli do tej pory nie mieliśmy potrzeby korzystania z takiej opcji programu do wystawiania faktur. Wzór pokaże użytkownikowi, jakich danych będzie potrzebował do wystawienia dokumentu korygującego. Warto przyjrzeć się prawidłowo wystawionym fakturom korygującym, by uniknąć kolejnych pomyłek.

Wystawiaj faktury w naszym systemie

Wypróbuj przez 45 dni za darmo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *