Marketplace – jak na nim sprzedawać?

Szybka Faktura 16/02/2024 brak odpowiedzi
 

Zakładka Marketplace na Facebooku znana jest chyba każdemu, kto posiada konto w tym serwisie społecznościowym. Pojęcie „marketplace” dotyczy również osobnych platform sprzedażowych w Internecie. Kto może wystawiać tam produkty na sprzedaż i w jaki sposób można opublikować ogłoszenie?

Marketplace – co to takiego?

Najbardziej znany Marketplace to wewnętrzny portal ogłoszeniowy na Facebooku, umożliwiający użytkownikom serwisu sprzedaż towarów. Zakładka funkcjonuje tam od 2017 roku – już w pierwszych dniach przyciągnęła wielu zainteresowanych. Marketplace obejmuje dziesiątki różnych kategorii – Artykuły biurowe, Artykuły dla zwierząt domowych, Artykuły domowe, Artykuły remontowe, Artykuły sportowe, Dla rodziny, Elektronika, Hobby, Instrumenty muzyczne, Odzież, Ogród i otoczenie, Rozrywka oraz Zabawki i gry. Wśród ogłoszeń nie brakuje również ofert nieruchomości na wynajem, domów na sprzedaż czy pojazdów do kupna. Portal ogłoszeniowy Facebooka zawiera ponadto tzw. drobne ogłoszenia i darmowe przedmioty. Wystawianie ogłoszeń w Marketplace jest całkowicie bezpłatne – to kolejny powód, dla którego cieszy się on tak dużą popularnością.

Marketplace to również osobna, elektroniczna platforma handlowa, pozwalająca konsumentom lub przedsiębiorcom na zawieranie online umów sprzedaży bądź usług. Jej najlepszym przykładem są serwisy Allegro czy Amazon. Tego typu platforma oferuje produkty sprzedażowe różnych wystawców jednocześnie. To prosty sposób na rozpoczęcie sprzedaży w Internecie przed założeniem własnego sklepu online.

Jak odnaleźć Marketplace na Facebooku?

Aby móc wystawiać ogłoszenia w Marketplace, wystarczy posiadać konto na Facebooku. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość sprzedaży – bez względu na to, czy jej przedmiotem jest samochód, instrument muzyczny, stary rower, czy strój treningowy. W celu przejścia do Marketplace wystarczy odszukać wśród zakładek charakterystyczną ikonę niebieskiego domu – to właśnie symbol wewnętrznego portalu ogłoszeniowego Facebooka. Po kliknięciu oznaczenia Marketplace należy przejść do opcji „Sprzedaż” – następuje wówczas przeniesienie do formularza sprzedaży.

Jak dodać ogłoszenie na Marketplace?

Publikowanie ogłoszenia w Marketplace jest proste i intuicyjne, a przy tym zajmuje zaledwie kilka minut. Po przejściu do formularza sprzedaży wystarczy:

  • dodać zdjęcie wystawianego na sprzedaż przedmiotu;
  • sformułować jego opis i nazwę;
  • określić kategorię, do której przedmiot należy.

Po wypełnieniu wszystkich pól w formularzu i kliknięciu „Dalej” ogłoszenie pojawia się wśród innych ofert sprzedaży. Jeżeli nie widać go w Marketplace po opublikowaniu, należy skontaktować się z suportem z prośbą o weryfikację. Odrzucenie ogłoszenia może wiązać się m.in. z naruszeniem zasad Facebooka lub nieprawidłowym tytułem oferty. W Marketplace nie można wystawiać na sprzedaż zwierząt, biletów na rozmaite eventy czy artykułów związanych z ochroną zdrowia. Ogłoszenie nie może też informować o efektach odchudzania czy różnego rodzaju newsach, zwłaszcza wprowadzających w błąd.

Wystawiaj faktury w naszym systemie

Wypróbuj przez 45 dni za darmo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *