Faktura VAT wzór

program do faktur 06/11/2015 4 komentarze
 

Faktura VAT wzór to coś, czego poszukujemy niezwykle często, szczególnie rozpoczynając dopiero działalność gospodarczą. Można skorzystać z licznych, dostępnych bezpłatnie wzorów w Internecie. Można również pokusić się w tej kwestii o nieco inwencji twórczej i zaprojektowanie wzoru faktury, który będzie współgrał z innymi wystawianymi przez naszą firmę dokumentami.

Faktura VAT wzór może zawierać logo firmy, może posiadać pewien układ, który zdaniem osoby, która wzór zaprojektowała, będzie czytelny i elegancki. Można drukować taki dokument na papierze firmowym, co dodatkowo nada mu profesjonalnego wyglądu.

Bez względu na to jaki faktura VAT wzór wybierzemy, wymagane jest, by nasz dokument zawierał pewne niezbędne elementy. Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie faktur wyraźnie precyzuje, co każda faktura musi zawierać.

Faktura VAT wzór powinna zawierać:

 • oznaczenie FAKTURA VAT i kolejny numer dokumentu. Dokumenty można numerować w cyklu rocznym bądź miesięcznym.
 • data sprzedaży, data wystawienia faktury i termin jej płatności
 • sposób płatności, np. gotówka, przelew. W przypadku przelewu niezbędny jest numer konta bankowego sprzedawcy
 • dane teleadresowe nabywcy i sprzedawcy, numery NIP
 • nazwa towaru lub usługi, ilość sprzedanych jednostek i ich określenie
 • ceny jednostkowe netto
 • wartość sprzedaży netto
 • stawka podatku VAT i kwota podatku VAT
 • kwota należności brutto

Faktura VAT wzór jest do pobrania w Internecie, jednakże rekomendujemy zarejestrować się w naszym systemie. Dzięki temu otrzymają Państwo pełne repozytorium faktur VAT oraz książkę kontrahentów, których nie będzie trzeba w przyszłości wpisywać ręcznie. Nasz system znacząco przyspiesza pracę w przedsiębiorstwie.

Zaawansowany system przeznaczony do zarządzania podstawowymi działaniami finansowymi firmy jest nieodzownym narzędziem każdego przedsiębiorcy. Dzięki rejestracji kosztów może stać się pełnym repozytorium działań finansowych przedsiębiorstwa. Co może przekładać się na bezpieczeństwo podatkowe w przypadku kontroli urzędu skarbowego.

Więcej na temat faktury VAT wzór [tutaj]

Wystawiaj faktury w naszym systemie

Wypróbuj przez 45 dni za darmo!

4 przemyślenia nt. „Faktura VAT wzór”

  1. Oczywiście, wszystkie te funkcjonalności znajdują się w systemie szybkafaktura.pl. Robercie załóż proszę darmowe konto i sprawdź jakie jeszcze funkcjonalności znajdują się w naszym systemie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *