Faktura zaliczkowa

program do faktur 08/11/2015 brak odpowiedzi

Jeśli prowadzisz firmę, prawdopodobnie spotkałeś się już z pojęciem faktura zaliczkowa. Jest to dokument, który należy wystawić w przypadku otrzymania od kontrahenta części lub całości należności przez wydaniem towaru lub wykonaniem usługi. Otrzymanie zaliczki oznacza powstanie obowiązku podatkowego. W takiej sytuacji musi być wystawiona faktura zaliczkowa. Tego rodzaju dokument wystawiamy nie później niż 7 dnia od otrzymania zaliczki.

Przepisy precyzują dokładnie, jakie elementy zawierać musi każda faktura zaliczkowa. Niezbędnym jej elementem jest właśnie nagłówek ‘faktura zaliczkowa’. Poza tym, na fakturze zaliczkowej pojawiają się dane, które wpisujemy na każdej fakturze. Warto uwzględnić na niej także kwotę otrzymanej części lub całości należności brutto, datę i numer poprzedniej faktury zaliczkowej, jeśli takowa była wystawiania do tej umowy lub zamówienia.

Pamiętajmy, że faktura zaliczkowa trafia jedynie do ewidencji VAT sprzedaży, zawsze jest rozliczana z fakturą końcową. Szukając w Internecie wzoru takiej faktury sprawdźmy, czy nasz program do fakturowania nie posiada właśnie jako jednej z opcji wystawiania takich faktur.

Wystawiaj faktury w naszym systemie

Wypróbuj przez 45 dni za darmo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *