Księgowość online małej firmy – poznaj korzyści

Szybka Faktura 15/07/2022 brak odpowiedzi
 

Księgowość online dopiero zaczyna być popularna, ale przekonuje się do niej coraz więcej przedsiębiorców, zwłaszcza z małych firm. Trudno się temu dziwić – ma wiele zalet, które docenią szczególnie te osoby, które nie przepadają za czasochłonną „papierkową robotą”. Poznaj korzyści, które wiążą się z prowadzeniem księgowości online.

Księgowość online – jakie daje możliwości?

Platforma do prowadzenia online samodzielnej księgowości pozwala na wykonywanie wielu związanych z nią obowiązków w jednym miejscu. Jest to praktyczne rozwiązanie, które bardzo ułatwia organizację. Prowadzenie ksiąg, zarządzanie sprzedażą, wysyłanie e-deklaracji czy generowanie plików stanie się szybsze i wygodniejsze. Również dlatego, że znika konieczność dowożenia dokumentów w przypadku, gdy przedsiębiorca pracuje poza siedzibą swojej firmy. Księgowanie online może odbywać się w dowolne dni i o dowolnej parze, a więc żmudne ustalanie terminów i przekładanie w tym innych zadań nie będą już problemem.

Wszystkie funkcje w jednym systemie

Tradycjonaliści pozostają przy zatrudnianiu księgowej lub korzystaniem z usług zewnętrznego biura rachunkowego. Są one jednak droższe niż w przypadku księgowości online, co zwłaszcza dla mniejszych firm będzie dość mocno odczuwalną różnicą. Każda z internetowych platform posiada inne funkcje, dzięki czemu zyskasz możliwość dobrania najlepszej dla siebie oferty. System do magazynowania, program fakturowy czy moduł kasowy lub bankowy to tylko niektóre z nich. Możliwe będzie również ewidencjonowanie i amortyzowanie środków trwałych, a także obsługa JPK.

Elektroniczne archiwa zamiast segregatorów

Nawet jeśli dopiero zaczynasz prowadzić własną działalność, na pewno wiesz już, jak bardzo ważne jest prowadzenie dokumentacji oraz jej organizacja, co często okazuje się naprawdę problematyczne. Również ten problem pomoże Ci rozwiązać księgowość online. Elektroniczne archiwa z rozliczeniami, raportami oraz zestawieniami będą segregowane automatycznie i dostępne dzięki jednemu kliknięciu. Dodatkową zaletą jest to, że składki i zobowiązania podatkowe będą rozliczane automatycznie. Tak samo odbędzie się generowanie dokumentów – otrzymasz je w formie gotowej do przesłania US-owi lub ZUS-owi.

Masz problem? Zwróć się do eksperta

Bycie na bieżąco z obowiązującymi przepisami nie jest łatwe, szczególnie że te zmieniają się naprawdę szybko. Aby zyskać pewność, że przez nieświadome niedostosowanie się do któregoś z nich nie zostanie na Ciebie nałożona kara finansowa, skorzystaj z księgowania online. Ich systemy są regularnie uaktualniane, dzięki czemu znika ryzyko popełnienia takiego błędu. Aby wyjść naprzeciw małym firmom, twórcy powyższych platform tworzą dla swoich użytkowników specjalne bazy danych. Wykupując wybraną usługę, przedsiębiorca zyskuje dostęp do wiedzy pochodzącej od profesjonalistów. Ale nie tylko – w razie potrzeby w każdej chwili mogą skorzystać z ich wsparcia. Wszelkie problemy zostaną rozwiązane szybko i bez wychodzenia z domu.

Wystawiaj faktury w naszym systemie

Wypróbuj przez 45 dni za darmo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *